کد مطلب : ۶۱۲
plusresetminus
در آیینی که با حضور رئیس کل دادگستری استان البرز، دادستان مرکز استان، دبیر شورای تحول قضایی، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و رئیس و برخی از مدیران دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شد از تعدادی از کارکنان و کادر درمان که در زمینه مقابله با بیماری کرونا فعالیت داشتند تقدیر شد.
تقدیر دادگستری از همت کادر درمان استان البرز در کنترل کرونا
به گزارش صدای صنعتگر، حسین فاضلی هریکندی در این مراسم که در محل دادگستری کل استان برگزار شد، ضمن گرامیداشت شهدای سلامت، به روایت نبوی(ص)مبنی بر اینکه سلامتی و امنیت دو نعمت مجهول هستند، اشاره نمود و گفت: دو نعمت سلامتی و امنیت، جزو نعمات مجهولی هستند که انسان تا زمانی که به بیماری و عدم امنیت مبتلا نشود، متوجه اهمیت آنها نمی شود و معمولا زمانی متوجه اهمیت سلامتی می شود که به درد و بیماری گرفتار می شود.
 وی با اشاره جایگاه و منزلت ویژه پزشکان و کادر درمان در جامعه که به واسطه ایثار و از خودگذشتگی در ایام شیوع ویروس کرونا این جایگاه بیشتر نیز شده است، متذکر شد: از اسفند 98 که شاهد شیوع ویروس کرونا بودیم این اهمیت برای مردم بیشتر مشخص شد و در حالی که بسیاری به دلیل ماهیت این ویروس و بنا به توصیه های پزشکی، از نزدیکترین افراد خانواده خود دوری می کردند، کادر درمان با ایثار و از خودگذشتگی مسئولیت درمان بیماران را بر عهده گرفتند.
وی افزود: کادر درمان به عنوان مبارزان خط مقدم مقابله با بیماری کرونا از خودگذشتگی و ایثار مثال زدنی از خود به نمایش گذاشتند تا جایی که برخی از پزشکان و پرستاران تا پای شهادت رفتند و جان خود را برای سلامتی مردم ایثار کردند.
وی با تقدیر از انسجام، برنامه ریزی و تلاش شبانه روزی مجموعه علوم پزشکی استان البرز، تصریح کرد: استان البرز جزو استان هایی است که به دلیل بیشترین تردد با مرکز کشور و قرار گرفتن در محور مواصلاتی چندین استان، نیازمند بیشترین کنترل ها و مراقبت ها بود.
وی با اشاره به بستری شدن نزدیک به 80 هزار نفر و ترخیص نزدیک به 72 هزار نفر از هم استانی های مبتلا شده به کرونا از مراکز درمانی استان، آن را نشانی از حجم بالای مراقبت ها و فشار مضاعف به کادر درمان دانست و گفت: مجموعه دادگستری کل استان در اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا، همراه دستگاههای دیگر از جمله کادر بهداشت و درمان جهت پیشگیری، مقابله و درمان ویروس کرونا بوده است.
 
https://sedayesanatgar.ir/vdccaiqe82bqs.la2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما