کد مطلب : ۱۴۶۱
plusresetminus
با پایان عملیات تعمیرات (اورهال) دو نیروگاه خلیج فارس و طوس، تولید و تأمین پایدار بالغ بر 1300 مگاوات برق در آستانه ورود به فصل گرم در مشهد مقدس و بندرعباس رقم خورد.
تولید برق در شستا رکورد ۱۰ ساله را شکست
 
 
 
به گزارش شستارسانه، نیروگاه‌های برق خلیج فارس و طوس وابسته به هلدینگ انرژی شستا در سال گذشته رکورد‌های تولید برق را در ۱۰ سال اخیر شکستند.
نیروگاه خلیج فارس واقع در استان هرمزگان با تولید بیش از 6500 مگاوات ساعت برق و نیروگاه طوس واقع در خراسان رضوی با تولید بیش از 3700 مگاوات ساعت برق رکورد تولید سال‌های اخیر را شکستند.
بنا به درخواست وزارت نیرو و تاکید دولت به منظور تامین حداکثری برق مورد نیاز، بازه زمانی تعمیرات دوره‌ای نیروگاه‌های طوس و خلیج فارس به جای 10 تا ۱۵ روز به کمتر از ۱۰ روز کاهش یافت.
هم اکنون راندمان عملی نیروگاه گازی خلیج فارس در حدود ۳۳ درصد است که برای افزایش این راندمان به ۵۰ درصد، پروژه تغییر وضعیت نیروگاه از حالت گازی به سیکل ترکیبی با اعتبار ۴۰۰ میلیون یورو در دست بررسی بوده و با توجه به کسب مجوز شورای اقتصاد، همچنان در انتظار حمایت وزارت نیرو و صندوق توسعه ملی قرار دارد.
درصورت اجرای این پروژه ۳ واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی و جمعا ۴۸۰ مگاوات به میزان برق تولیدی این نیروگاه افزوده می‌شود.
۹۰ درصد تجهیزات مورد نیاز اورهال نیروگاه طوس، ایرانی است و عمدتا توسط کارگران و مهندسان در قالب طرح‌های دانش بنیان تهیه و تولید می‌شود.
در حال حاضر برق تولیدی این دو نیروگاه برای تزریق به شبکه سراسری تحویل وزارت نیرو می‌شود.
https://sedayesanatgar.ir/vdcd.90f2yt0ofa26y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین اخبار