کد مطلب : ۷۶۵
plusresetminus
رئیس اتاق بازرگانی استان البرز با تاکید بر ضرورت اعمال خاموشی با برنامه  در سطح صنایع استان، گفت: با برنامه ریزی لازم در این زمینه از ضربه به تولید جلوگیری می‌شود‌.
قطعی بدون برنامه برق مشکلات زیادی را برای صنعتگران البرز ایجاد می‌کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج ، پرهام رضایی شامگاه سه‌شنبه  در هشتاد و ششمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان البرز که با حضور استاندار، رئیس کل دادگستری استان و  رئیس مجمع نمایندگان استان البرز در مجلس شورای اسلامی و جمعی از صنعتگران استان البرز برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به ماموریت اتاق بازرگانی این مجموعه به عنوان پل ارتباطی میان بخش خصوصی و دولت فعالیت می‌کند و در این راستا با عمل به فرامین مقام معظم رهبری به دنبال تحقق شعار سال و فرصت سازی برای فعالان اقتصادی است.وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی به دنبال ایجاد بستر مناسب برای تقویت اقتصاد استان در قالب میزبانی از هئیت‌های تجاری است، گفت: اعزام و میزبانی هئیت‌های خارجی تحت تاثیر اپیدمی بیماری کرونا بیش از دوسال است که متوقف شده اما اتاق بازرگانی البرز با توجه به تمایل کشورهای خارجی برای توسعه مراودات با ایران فرصت حضور تجار خارجی در این استان را فراهم کرده است.
رئیس اتاق بازرگانی البرز و دبیر شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان  بیان کرد: در این راستا دو هیئت بلند پایه از ابتدای سال جاری به البرز آمده و جلسات B2B در حوزه‌هایی مانند صنایع دارویی، غذایی و شیمیایی با حضور هیات تجاری اتاق بازرگانی PHD  هند برگزار شد، تجار جمهوری کارلیا روسیه نیز در بخش‌هایی مانند شیلات و صنایع چوبی مذاکراتی با شرکت‌های ایرانی داشتند.
رئیس اتاق بازرگانی البرز با اشاره به وجود برخی چالش‌ها در مسیر تولید استان که در صورت رفع آن رشد خوبی در توسعه صادرات البرز محقق می‌شود،گفت: یکی از این موارد ضرورت فعال سازی کارگوسنتر در فرودگام بین المللی پیام و تامین زیرساخت‌های آن از جمله سوخت پروازها است، این اقدامات موجب توسعه صادرات از البرز به مقصد کشورهای هدف به ویژه روسیه است.
وی عنوان کرد: خوشبختانه تولیدات البرز بیش از 70 درصد پتانسیل‌های مورد نظر برای صادرات را دارند و خیلی از کالاهای این استان می تواند نیاز دیگر کشورها از جمله روسیه را تامین کند.
رضایی با بیان اینکه مسیر توسعه صادرات نیازمند تسهیل گری و کمک به تولید و صادرات است، عنوان کرد: برای توسعه مروادات بیشتر با کشورهایی نظیر روسیه نیاز است که نشست‌هایی با مسئولان وزارت خارجه صورت گیرد.
وی با بیان اینکه یک موضوع مهم دیگر مشکلات فعالان اقتصادی کشور با بانک مرکزی و در زمینه مسئله بازگشت ارزهای حاصل از صادرات است گفت: در این رابطه طی مکاتباتی از مدیرعامل بانک مرکزی و همچنین گمرک کشور دعوت کرده ایم که نشست‌هایی برای طرح مشکلات بخش صنعت البرز در استان داشته باشیم.
رئیس اتاق بازرگانی البرز بیان کرد: یک مسئله مهم دیگر بحث اعمال خاموشی در سطح صنایع استان است که تابستان سال گذشته مشکلات زیادی را بر بخش تولید تحمیل کرد. اگر امسال نیز قرار باشد که قطعی برق بدون برنامه در سطح صنایع اعمال شود، این مسئله موجب بروز خسارت زیادی در این بخش خواهد بود.
به گفته رضایی اگر اعمال خاموشی ها در بخش صنعت استان با برنامه باشد، صنعتگران و تولیدکنندگان البرز از اکنون اقدامات لازم  برای جلوگیری از ضربه به تولید را اعمال خواهند کرد.
انتهای پیام/
https://sedayesanatgar.ir/vdcbusbzprhb0.iur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین اخبار