کد مطلب : ۱۴۱۶
plusresetminus
  برخی خبرها و مستندات حکایت از آن دارد که با تشکیل کارگروه رفع مشکلات پتروشیمی آبادان ظرف مدت دو ماه اخیر، بخشی از زیان انباشه این مجتمع جبران شده است.
احیای پتروشیمی آبادان توسط شستا کلید خورد

به گزارش صدای صنعتگر   ، زیان انباشه مجتمع پتروشیمی آبادان در سال‌های اخیر باعث بروز مشکلات متعددی برای 1500 کارگر و مهندس و بروز مشکلاتی از قبیل به تأخیر افتادن پرداخت حقوق آنها، افزایش تعداد طلبکاران و تأخیر در روند تولید و کمیت آن شده است.

اسفندماه سال گذشته عارف نوروزی مدیرعامل شستا در سفری به آبادان و بازدید میدانی از این مجتمع بحران­زده و گفت ­وگو با جمعی از کارکنان و شنیدن گلایه­ های کارگران معترض این مجموعه وعده رسیدگی ویژه و تشکیل کارگروه برای حل این مشکلات را داد. گفته میشود بلافاصله پس از این بازدید کارگروه­های ویژه­ای برای حل بحران پتروشیمی آبادان تشکیل شد که جلسات این کارگروه­ها به صورت هفتگی و با حضور مدیرعامل شستا همچنان در حال پیگیری است. همچنین مدیرعامل این مجتمع نیز برکنار و یکی از اعضای هیئت مدیره به عنوان سرپرست مجموعه انتخاب شده است. 

 بنابراعلام شستا ، با پیگیری‌های این کارگروه و بسیج شدن تمام ظرفیت­های استان و پای کار آوردن سایر دستگاه­های اجرایی روند تولید این مجتمع که در برهه­ای دچار توقف و یا تولید بسیار پایین شده بود با رشد قابل توجهی در ایام تعطیلات نوروز به 100 تن در روز رسیده است. 

عمده بدهی مجتمع پتروشیمی آبادان به فقدان سرمایه در گردش برای خرید مواد اولیه و تأمین خوراک، بدهی مالیاتی و همچنین بدهی به سازمان­های آب و برق و تأمین اجتماعی و عدم تأمین تجهیزات لازم و فناوری روز و استفاده از ظرفیت­های دانش­بنیان بازمیگردد.

مدیرعامل شستا به کارگران این کارخانه وعده داده ظرف مدت سه ماه شرایط این کارخانه تغییرات جدی پیدا خواهد کرد و وی مجددا در این کارخانه حضور خواهد یافت ، حال باید دید این وعده‌ها و اقدامات جدید ، منجر به احیای مجموعه بزرگ و قدیمی پتروشیمی آبادان خواهد شد یا نه.

انتهای پیام/
https://sedayesanatgar.ir/vdcd.f0f2yt0o9a26y.html
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما