کد مطلب : ۶۱۰
plusresetminus
رییس انجمن صنایع  همگن نساجی ، پوشاک و چرم البرز ، از رفع مشکل حاد ممنوعیت ترخیص پارچه و مواد اولیه این صنایع از گمرک منطقه ویژه اقتصادی پیام در این استان خبر داد.
مشکل ممنوعیت ترخیص مواد اولیه صنایع نساجی از گمرک‌ البرز برطرف شد

یداله مالمیر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رفع این مشکل را حاصل رایزنی شورای گفت و گوی دولت‌ و بخش خصوصی البرز، پیگیری های مستمر انجمن‌ نساجی استان و کسب موافقت معاون گمرک جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد. 

وی این اقدام شایسته را نشانه تلاش موثر  مدیران اجرایی در مسیر تحقق منویات مقام معظم رهبری در بحث مانع زدایی و پشتیبانی از تولید و تولید کننده دانست و افزود:  ممنوعیت موقت ترخیص کالای  مورد اشاره در گمرکات البرز در پی  صدور  بخشنامه سراسری مورخ سوم آبان ماه سال جاری گمرک جمهوری اسلامی به وجود آمد بود که البته  اجرای این بخشنامه مشمول استان البرز نشد و اکنون ترخیص نیازهای صنعت نساجی به خوبی انجام می شود.
رییس انجمن صنایع همگن نساجی، پوشاک و چرم  البرز گفت: خوشبختانه‌ این چالش که با اعتراض به حق تولید کنندگان همراه شده بود با همت و تلاش مسوولان در مدت کمتر از سه هفته برطرف شد. 
مالمیر گفت: درصورتی که این چالش برطرف نمی شد تولید کنندگان مجبور بودند برای ترخیص کالاهایشان ضمن مراجعه‌ به خارج از استان ، دوری مسافت ، دوندگی اداری مضاعف ، اتلاف وقت و سرگردانی را تحمل کنند.
وی از استاندار سابق ، اعضای شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی البرز و معاون فنی گمرک جمهوری اسلامی ایران و رییس گمرک استان  که برای رفع این مشکل حاد فعالان صنایع  نساجی، پوشاک و چرم استان را یاری دادند تشکر کرد.
استان البرز  در حوزه صنایع نساجی، پوشاک و چرم حدود ۲۰۰ واحد صنعتی فعال  دارد.
https://sedayesanatgar.ir/vdcakwni149n6.5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما