کد مطلب : ۱۰۴۹
plusresetminus
تفاهم‌نامه همکاری مشترک فی‌مابين موسسه انستیتو پاستور ایران و شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین (تیپیکو) منعقد شد.
تیپیکو و انستیتو پاستور ایران تفاهم نامه همکاری امضا کردند

به گزارش روابط عمومی تیپیکو، صبح روز دوشنبه 22 اسفند ماه 1401 تفاهم‌نامه همکاری مشترک در حوزه توسعه، تولید و تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان و فن‌آوارانه بیوتکنولوژی فی‌مابين  انستیتو پاستور ایران و شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین (تیپیکو) منعقد شد.

این تفاهم‌نامه به منظور ايجاد و گسترش همكاری‌هاي آموزشی- پژوهشی در مرکز انستیتو پاستور ایران، به امضای دکتر منصور نکوئی‌نیا مدیرعامل تیپیکو و دکتر رحیم سروری، رییس انستیتو پاستور ایران رسید.
 در ابتدای این جلسه رییس انستیتو پاستور، ضمن خیر مقدم و خوش آمد گویی، انستیتو پاستور را مجموعه‌ای کامل و علمی خواند و توضیحاتی را در خصوص فعالیت‌های این موسسه بیان نمود و گفت: این فصل قرارداها و تفاهم نامه‌های همکاری شروع یک اتفاق بزرگ در صنعت داروسازی کشوراست. وی سپس در خصوص اهداف و برنامه‌های این تفاهم‌نامه نکاتی عنوان کرد. و ضمن تاکید بر اجرای این همکاری‌ها، آمادگی خود را جهت برگزاری کامل مفاد تفاهم‌نامه اعلام نمود.
دکتر نکوئی‌نیا هم در سخنانی کوتاه به اقدامات صورت گرفته در مجموعه تیپیکو اشاره کرد و همچنین درباره اجرای رویداد "تی‌پی‌نو"  گفت: در راستای توسعه اقتصاد دانش بنیان و عمل به شعار سال «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» بزرگترین رویداد بازار ایده و نوآوری در صنعت داروسازی کشورتحت عنوان "تی‌پی‌نو"  در حال برگزاری است. این رویداد مهم برای دومین دوره با محوریت فرآورده های دارویی گیاهی و به منظور تسهیل و تسریع تجاری سازی طرح های نوآورانه دارویی انجام می‌شود.
وی افزود: هدف همکاران ما در تیپیکو و 25 شرکت تابعه این است که بتوانیم صنعت داروسازی کشور را به خودکفایی کامل برسانیم. هلدینگ تیپیکو در دوران تحریم‌ها موفق به بومی سازی و ساخت چندین ماده اولیه و محصول نهایی شد. هلدینگ تیپیکو در هفته گذشته با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از 9 محصول جدید و دانش بنیان خود رونمایی کرد که این مهم علاوه بر جلوگیری از خروج ارز، نیاز کشور به واردات این محصولات را بطور کامل قطع کرد.
وی همچنین در خصوص درخواست‌هایی که از کشورهای همسایه جهت صادرات مواد اولیه و محصول نهایی و انتقال تکنولوژی به شرکت‌های تیپیکو ارسال می‌شود، گفت: هدف تیپیکو در سال آتی صادرات یکصد میلیون دلاری است و در این زمینه رایزنی‌های لازم را با سازمان غذا و دارو انجام داده ایم و امیدواریم  که بتوانبم علاوه بر رفع کمبودها و نیازهای داخل کشور، در سطح وسیعی صادرات داشته باشیم.
دکتر ژاله روشن بخت معاون نظارت بر زنجیره تامین و دکتر علیرضا یکتادوست معاون امور شرکتهای تیپیکو هم که در این جلسه مدیرعامل را همراهی می‌کردند، پیشنهاداتی برای ورود به 3 حوزه واکسن های ، دام طیور،کیت های آزمایشگاهی و داروهای نوترکیب با مجموعه انستیتوپاستور مطرح کردند که مورد استقبال قرار گرفت.
مهمترین مفاد این تفاهم‌نامه: اجراي پروژه‌های تحقيقاتی- كاربردی مورد توافق تا مرحله تبيين دانش فنی، آموزش و تربیت نيروی انساني در قالب ارائه سمينارها، دوره های تخصصی و برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت به منظور ارتقاء توان علمی کارشناسان و محققين،  تعریف، هدايت و حمايت از پايان نامه های تحصيلی در مقاطع دکترای حرفه ای و تخصصی داروسازی در راستای نيازهای تحقيقاتی شرکت، استفاده متقابل از کتابخانه‌ها، منابع اطلاع رسانی و محتواهای علمی- آموزشی و انجام بازديدهای متقابل علمی است.
https://sedayesanatgar.ir/vdcf.jdyiw6dx1giaw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما