کد مطلب : ۱۱۴۸
plusresetminus
ساماندهی موقت شهر رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به نارضایتی شهروندان از آزاد نبودن مسیر ترددی خود در سطح شهر، گفت: ضرورت دارد شهر از تصرف سد معبر خارج شود.
دستفروشان و اغذیه فروشان در چهار نقطه کرج ساماندهی می شوند
به گزارش صدای صنعتگر، علیرضا رحیمی در یکصدو شانزدهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج ضمن تبریک دهه ولایت و ایام شادی آل الله نطق پیش از دستور خود را به جمع آوری و ساماندهی سد معبر در سطح شهر اختصاص داد و اظهار کرد: موضوع امروز مربوط به تصرف معابر، پیاده رو ها و محل های آمد و شد شهروندان عزیز از باب دستفروشان، اغذیه فروشان ورستورانها و ساخت و سازکنندگان است.
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرج با یادآوری این که این وضعیت با توجه به کرونا و طرح مسائل اقتصادی صاحبان آنان رها شده و تا امروز علاوه بر نازیبایی بصری موجب بی‌نظمی و نارضایتی شهروندان شده است، تأکید کرد: رفع این معضل باید به جد پیگیری شود.
وی در ادامه به تبصره 6 ماده96 اشاره کرد و با بیان اینکه طبق این تبصره، اراضی کوچه های عمومی ،میدانها ،پیاده روها ومشابه آن ملک عمومی محسوب شده و در مالکیت شهرداری است، خاطر نشان کرد: همچنین در تبصره 1بند2 ماده 55 قانون شهرداریها ، شهرداریها مکلّف به جلوگیری، رفع موانع وآزاد نمودن معابر عمومی ،پیاده روها ،اماکن ،میادین ،پارکها وباغهای عمومی رأساً به وسیله مآمورین خود شده‌اند. رحیمی همچنین از بند 12-2-2 مبحث 12مقرارت ملی ساختمان سخن گفت و افزود: در این بند نیز مسدود یا محدود نمودن موقت پیاده روها و معابر و فضاهای عمومی برای تخلیه مصالح وتجهیزات ساختمانی ممنوع اعلام شده و طبق صدور بخشنامه های گذشته، بعد از سقف اول، هیچ مصالحی در معابر نباید وجود داشته باشد و در این خصوص، مالکان حین صدور پروانه، تعهدی را امضا می کردند.
نائب رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج ضمن تأکید بر این موضوع که شهر برای عده‌ای خاص نیست و متعلق به همه مردم است، به مواردی از سد معبر از سوی مغازه‌داران و سازندگان و مالکان اشاره و بیان کرد: امنیت شهروندان و عابرین محترم از منافع شخصی مهمتر است و باید به آن رسیدگی شود.
رحیمی در ادامه از پیگیری های سال گذشته در خصوص شناسایی حدود 453 محل اغذیه فروشی و رستوران(که مساحت برخی آنها 35-30مترمربع بوده ولی حدود 200 متر مربع ازسطح پیاده رو را تصرف کرده ) یاد کرد و ضمن اشاره به اینکه پیگیری شد تا صاحبان این مشاغل اعمال قانون شوند.
رحیمی اضافه کرد: به نظر می‌رسد تعارض منافع تعداد محدودی از پرسنل شهرداری در جمع آوری این سد معبرها به خطر می‌افتد که تا کنون شاهد کوچکترین اقدامی از سوی آنان در زمینه یادشده نبودیم.
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر ادامه صحبت‌های خود را به ارایه پیشنهاداتی جهت رفع معضل سد معبر اختصاص داد و گفت: در اولین گام باید در خصوص اخطار و نصب بنر در سطح شهر و اعلان تاریخ جمع آوری دستفروشان و سد معبر کنندگان (توسط خدمات شهری ستاد مرکزی ) اقدام شود.
رحیمی با تاکید بر ضرورت اخطار و جمع آوری کلیه تجهیزات اشغال کننده زوری!،پارکهای مجاور معابر توسط هر منطقه  ظرف مدت یک هفته از سطح شهر، تصریح کرد: همچنین جمع آوری کلیه مصالح در معبر و نصب نمای موقت و یا پوشش کاذب در ساختمانهای در حال احداث از سوی مناطق ۱۰گانه صورت گیرد.
وی افزود: ارائه طرح ساماندهی دستفروشان در محیط‌های خارج از مسیرهای تجاری در چهار نقطه شهر بصورت روزانه همراه با اعلان ساعت حضور در یک معبر و اعمال قانون برای کلیه صنوف اغذیه ای با همکاری و مدیران مناطق در اشغال پیاده روها واعمال جرائم و همچنین جمع آوری کلیه سقف ها و موانع منصوبه در پیاده رو هایی که ملک مطلق خود کرده اند از دیگر پیشنهاداتی بود که عضو شورای شهر در صحن علنی مطرح کرد.
رحیمی در ادامه بر ضرورت ساماندهی اغذیه فروش های سیار در برخی معابر متناسب فضای شهری مانند خیابان 30 تیر و خیابان باب همایون تهران تأکید کرد.
https://sedayesanatgar.ir/vdcf.jdyiw6dycgiaw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما