کد مطلب : ۱۴۷۲
plusresetminus
 به دنبال قرائت گزارش هیات تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در جلسه علنی مورخ 1403/02/25، مرکز اطلاع رسانی و مسئولیت‌های اجتماعی شستا با هدف تنویر افکار عمومی  اطلاعیه ای را صادر کرد.
اطلاعیه شستا در خصوص گزارش تحقیق و تفحص مجلس
 
 به گزارش صدای صنعتگر،به دنبال قرائت گزارش هیات تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در جلسه علنی مورخ 1403/02/25، مرکز اطلاع رسانی و مسئولیت‌های اجتماعی شستا با هدف تنویر افکار عمومی  اطلاعیه ای را صادر کرد.
متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
1-عملکرد سالهای 1392 تا 1399 شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و شرکتهای تابعه آن، توسط هیات محترم تحقیق و تفحص بررسی شده و اشکالات مندرج در گزارش مربوط به سالهای یاد شده است.
2-با استقرار دولت مردمی سيزدهم و تیم مدیریتی جدید در شستا، اقدامات مهمی برای حل و فصل اشکالات و رفع موانع انجام گرفت و منجر به نتیجه شده است. از جمله این اقدامات می توان به رفع تعهد ارزی شرکت پتروشیمی غدیر به مبلغ 13 میلیون دلار، لغو احکام ماموریت کلیه ماموران، ضبط ضمانت نامه فروشنده تجهیزات مخابراتی به ارزش 16 میلیون یورو به دلیل عدم ایفای تعهدات قراردادی، انتقال سند مالکیت و اخذ رای خلع ید از ساختمانهای فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس در پرونده ویلموتس، اقدام به فروش کلیه محصولات مشمول در بورس کالا، قطع همکاری با مدیران منصوب شده فاقد صلاحیت حرفه ای و بررسی عملکرد مدیران به صورت نظام مند و مکانیزه در مقاطع سه ماهه و ارایه کارنامه عملکرد هر يك از آنها اشاره کرد.
3-همانگونه که در گزارش هیات محترم تحقیق و تفحص مجلس آمده است، در همه موارد اقداماتی برای احقاق حقوق جامعه کارگری کشور انجام گرفته و تا حصول نتیجه نهايى با جدیت پیگیری خواهد شد. از جمله این اقدامات می توان به اخذ نظر مشاور بین المللی راجع به فرایند تولید و ترکیب بهینه مواد اولیه و برنامه ریزی برای اصلاح فرایندها و نوسازی ماشین آلات تولیدی در شرکت ذوب آهن اصفهان، انعقاد قرارداد خرید تجهیزات استخراج زغال سنگ از معادن طبس برای افزایش توليد و ظرفيت استخراج و تامین زغال سنگ مورد نیاز شرکت ذوب آهن اصفهان و جلوگیری از واردات، پیگیری تخصیص معدن سنگ آهن از سوی وزارت صمت، پیگیری صدور کیفر خواست با موضوع اختلاس 16 میلیون دلاری علیه معاون مالی وقت شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، پیگیری و اخذ حکم توقیف اموال شرکت توسعه دارویی رسا به ارزش 400 میلیارد تومان، اقدام قضایی علیه مدیر عامل وقت شرکت پتروشیمی غدیر راجع به معاملات خارج از ضابطه به ارزش 46 میلیون دلار و اقدام قضایی علیه مدیران وقت شرکت ایرانسازه و خریداران املاک در پرونده واگذاری خارج از ضابطه املاک اشاره کرد.
4-گروه شستا با تولید حدود ٤٠ درصد لاستیک، ٥٠ درصد دوده، ٣٨ درصد سیمان، ٢٠ درصد محصولات پتروشیمی، ٢٥ درصد تولید دارو و ٢٧ درصد پخش دارو، ١٠ درصد شیر دام ، ٢٥ درصد روانکار و روعن صنعتى مورد نیاز کشور ( در قالب ١٦٣ شرکت مدیریتی تابعه در 17 رشته فعالیت)، با چالشها و موانع گوناگونی مواجه است که حل و فصل اشکالات و رفع موانع با هدايت دولت محترم مردمی، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و قوه محترم قضائیه، با جدیت دنبال می شود.
به ملت شریف ایران و جامعه عزیز کارگران و بازنشستگان کشور اطمینان می دهیم از همه ظرفیت‌های گروه شستا برای اصلاح امور و احقاق حقوق ذی نفعان استفاده خواهد شد.
انتهای پیام/
https://sedayesanatgar.ir/vdcf.edyiw6dj0giaw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین اخبار