کد مطلب : ۱۵۷۴
plusresetminus
 معاون وزیر صمت، وجود مافیای دارو را غیر قابل کتمان دانست.
مافیای دارو قابل کتمان نیست/ وجود پرونده‌های مفتوح

 

به گزارش صدای صنعتگر، محمدمهدی برادران معاون وزیر صمت، روز پنج‌شنبه در افتتاحیه نمایشگاه فارمکس در شهرآفتاب، گفت: زحمات فعالان صنعت مواد دارویی در کشور قابل چشم پوشی نیست.
وی، یکی از ویژگی‌های ممتاز ننمایشگاه مواد دارویی را، برپایی کارگاه‌های آموزشی دانست و افزود: این موضوع از سوی برگزار کنندگان نمایشگاه قابل توجه است که برپایی ۱۱۲ دوره آموزشی را در فارمکس شاهد هستیم.
برادران گفت: برگزاری نمایشگاه‌ها بیش از برپایی غرفه، نیاز به هم اندیشی دارد که این ضعف را فارمکس اصلاح کرده است.
وی در ادامه با عنوان این مطلب که نگاه به صنعت دارو یک نگاه سیاسی نیست، افزود: در بدنه مدیران اجرایی، نگاه محدودسازی صادرات را شاهد هستیم، گرچه صادرات در دو سال اخیر ۸۰ درصد رشد داشته است، اما می‌توانیم جهش‌های بیشتری داشته باشیم.
برادران گفت: اگر فقط به ۱۴ میلیارد دلار بازار جهانی استامینوفن توجه می‌کردیم، باید سهم خودمان را به دست می‌آوردیم.
وی افزود: مواد اولیه موضوعی است که نباید نسبت به آن بی اعتنا بود و زنجیره تولید مواد اولیه دارویی باید کامل شود.
معاون وزیر صمت گفت: شرکت ملی پتروشیمی برای اولین بار در سال گذشته به موضوع زنجیره تأمین دارو ورود کرد و توانستیم حضور شرکت‌های پتروشیمی را در فارمکس شاهد باشیم.
وی در عین حال افزود: یک رویکرد هم فقط به نیاز داخلی و واردات توجه دارد، در حالی که یک رویکرد به بازار جهانی نگاه می‌کند.
برادران با بیان اینکه ما به دنبال کاهش ارزبری دارو هستیم، گفت: یک نگاه منکر مافیای دارو می‌شود که این طور نیست و رئیس جمهور شهید نیز به مقوله مافیای تجهیزات پزشکی و دارو توجه داشت. هنوز پرونده‌های مفتوح در صنعت داروسازی را داریم و نمی‌توانیم منکر مافیا باشیم.
https://sedayesanatgar.ir/vdci.yazct1aw5bc2t.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما