کد مطلب : ۴۸۰
plusresetminus
تیم فناور شرکت آوید سامانه رایمون مستقر در پارک علم و فناوری البرز موفق شده نرم افزاری را طراحی و تولید نماید که با ویژگی منعطف خود می تواند نیازهای حوزه مدیریت و منابع انسانی سازمان ها و بنگاه های تولیدی و خدماتی به نحو مطلوب ساماندهی و برطرف نماید.
طراحی و تولید نرم افزار مدیریت منابع سازمانی برای سازمان ها، شرکت ها و بنگاه های تولیدی و خدماتی
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز  مهندس میثم سخنگو  با اعلام این خبر گفت: شعار ما در طراحی و تولید این نرم افزار کاربردی "از کارگاه تا هلدینگ با رایمون" است و باید بگویم، "شرکت آوید سامانه رایمون" در سال 1394 با همکاری تیمی توانمند از جوانان با انگیزه و متخصص با هدف ایجاد تحول در صنعت ERP کشور تاسیس شده و یکی از کارهای خوب این تیم طراحی و تولید نرم‌افزار ERP (برنامه‌ریزی منابع سازمانی) می باشد که در واقع یک نرم‌افزار مدیریت کسب و کار است.
وی افزود:  این نرم‌افزار، امکانی را برای سازمان‌ها فراهم می‌آورد تا بتوانند با استفاده از اطلاعات یکپارچه نسبت به ساده‌سازی و خودکارسازی فرآیندهای سازمانی خود اقدام کنند؛ این اقدام موجب افزایش شفافیت، دقت، سرعت و کارآمدی فرآیندهای جاری می‌شود.
مهندس سخنگو تصریح کرد: رایمونی‌ها پس از مطالعه میدانی و بررسی علل شکست در پیاده‌سازی نرم‌افزار‌های ERP و شناسایی موانع استفاده از ظرفیت کامل آنها در صنایع گوناگون اقدام به تولید نرم‌افزار ERP  تحت وب رایمون کردند. نرم‌افزار ERP رایمون شامل سیستم‌های مالی(حسابداری، حقوق و دستمزد، دارایی ثابت، خزانه‌داری و بهای تمام شده)، سیستم‌های لجستیک (مدیریت تامین و پیمانکاری، انبار و حسابداری انبار، مدیریت فروش) و سیستم‌های تولید (اطلاعات مهندسی ساخت، سفارش‌گذاری تولید و ثبت عملکرد تولید) می باشد. تمایز رایمون با محصولات مشابه را می‌توان در وهله اول در انعطاف‌پذیری و داینامیک بودن نرم‌افزار مشاهده کرد. 
او در ادامه گفت: نرم‌افزار‌های رایمون به صورت الگو محور طراحی شده به این معنی که مشتریان می‌توانند با توجه به فرآیندهای درون سازمانی خود با هر درجه از پیچیدگی، الگوهای موردنیاز را در سیستم تعریف کنند و در ادامه جریان‌های کاری مطابق با این الگوها، در سازمان جاری خواهد شد، اما اوج تمایز محصولات رایمون با سایر نرم‌افزارهای مشابه را می‌توان در سیستم‌های مدیریت تولید مشاهده کرد. سیستم مدیریت تولید رایمون به گونه ای طراحی شده که توانایی پیاده‌سازی در تمامی ‌خطوط تولید فارغ از نوع صنعت و میزان پیچیدگی آنها را داشته باشد. برای رسیدن به این هدف باید سیستمی ‌طراحی می‌شد که کاربران بتوانند بدون نیاز به داشتن مهارت برنامه‌نویسی و در کوتاه‌ترین زمان فرم‌های دلخواه خود را برای ثبت اطلاعات و اخذ گزارش‌ها ایجاد کنند. تا پیش از این کارخانه‌ها برای تحقق این هدف مجبور بودند با صرف هزینه‌های گزاف نرم افزار مخصوص به خود را طراحی کنند، اما اکنون می‌توانند با سرمایه اندک سیستم مدیریت تولید دلخواه خود را داشته باشند. 
مدیرعامل  شرکت آوید سامانه رایمون مستقر در پارک علم و فناوری البرز  افزود: یکی از دغدغه‌های مشتریان برای خرید نرم‌افزار ERP این است که با رشد سازمان مجبور هستند نرم‌افزار سابق خود را کنار بگذارند و با صرف هزینه زیاد نرم افزاری را تهیه کنند که پاسخگوی نیازهای جدید آنها باشد یا آنکه از همان ابتدا نرم‌افزاری را خریداری کنند که برای شرکت‌های بزرگ ساخته شده، این کار هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ فنی برای بسیاری از شرکت‌ها مقدور نیست. نرم‌افزار رایمون به‌صورت ماژولار طراحی شده است و این امکان به آنها داده شده از هر سیستم تنها امکاناتی را تهیه کنند که متناسب با نیازهای فعلی آنها باشد و زمانی‌که سازمان‌شان توسعه پیدا کرد نسبت به توسعه امکانات نرم‌افزار اقدام کنند بدون آنکه مجبور به خریداری نرم‌افزار جدید باشند. در واقع این محصول قابلیت پیاده‌سازی در یک کارگاه پنج نفره تا یک هلدینگ چند هزار نفره را خواهد داشت. 
این مدیر فناور در ادامه توضیح داد: توسعه شرکت رایمون از ابتدای تاسیس تا کنون به صورت گام به گام بوده و تمام منابع مالی مورد نیاز را صرفاً از طریق فروش محصولات خود به مشتریان و سرمایه گذاری سهام داران بدست آورده و تزریق مالی دیگری به جز این موارد در بدنه شرکت صورت نگرفته با این حال این مجموعه توانسته پرسنل خود را از 5 نفر به 15 نفر برساند و در جذب مشتریان بزرگ نیز موفقیت چشم گیری حاصل نماید. 
وی با اشاره به حمایت های مادی و معنوی پارک علم و فناوری البرز  از واحدهای فناور و دانش بنیان خاطرنشان کرد: در مسیر توسعه شرکت رایمون، مدیران و کارشناسان پارک علم و فناوری استان البرز نقش بسیار چشم گیری داشته و دارند اما می توان انتظار داشت در صورت حمایت ارگان های مالی و صندوق
 
های سرمایه گذاری از شرکت رایمون مسیر توسعه این شرکت با سرعت بالاتری طی شود به نحوی که بر اساس برآورد های صورت گرفته می توان انتظار داشت، توسعه منابع انسانی شرکت از 15 نفر به 80 نفر افزایش یابد.
https://sedayesanatgar.ir/vdcfixdjaw6dc.giw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین اخبار