کد مطلب : ۶۴۴
plusresetminus
نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: یکی از دلایل آمار بالای تصادفات ضعف در توجه به فرهنگ شهروندی است.
کاهش تصادفات با تقویت فرهنگ شهروندی امکان‌پذیر است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر کرج، علیرضا رحیمی در پنجمین همایش مدیریت شهری با رویکرد حمل و نقل پاک و ایمنی ترافیک که با حضور معاون اجتماعی پلیس راهور کشور، فرمانده راهور استان و هیأت همراه، اعضای شورای شهر و شهردار کرج در سالن همایش های باشگاه میلاد شهرداری کرج برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، اظهار داشت: فراهم کردن ایمنی به دو موضوع وسایل نقلیه و معابر مربوط می شود و ارتقای سطح ایمنی محقق نمی شود مگر با آموزش شهروندی و فرهنگسازی.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به آمار اعلام شده تصادفات که درصد قابل توجهی ازآن برخورد با عابر اعلام شده، بیان کرد: عابر می داند که نباید از محل های خط کشی نشده در خیابان عبور کند، راننده می‌داند نباید با سرعت غیر مطمئن براند و تابلوهای کنترل سرعت نیز نصب شده است، پس می توان تنها دلیل آمار بالای تصادفات در این زمینه را به حوزه اجتماعی یعنی ضعف در توجه به فرهنگ شهروندی اعلام کرد.

وی به ترویج فرهنگ بستن کمربند ایمنی هنگام رانندگی با بهره گیری از روش جریمه اشاره کرد و افزود: برای شکل گیری ساختارهای لازم در زمینه ارتقای فرهنگ شهروندی باید محکم رفتار کرد.

رحیمی اضافه کرد: همچنین باید مطالعات صورت گرفته در حوزه ایمنی ترافیک، با همکاری راهورهای استان با مجموعه مدیریت شهری و فرهنگسازان را به گوش مردم برسانیم و با توسعه سطح دانش شهروندان در توسعه فرهنگ ترافیک گام موثری برداریم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر کرج افزود: توجه به راهکارهای ذکر شده می تواند سالانه ۱۰ درصد از همه حوادث و آسیب های اجتماعی همچنین خسارات جانی و مالی شهروندان عزیز را کاهش دهد.

وی انتقال مفاهیم و تجربیات در زمینه های آموزش شهروندی را در فرهنگ‌سازی در حوزه های امنیت خودرویی یا ارتقای سطح امنیت تردد در شهر موثر ذکر و عنوان کرد: امروزه با توجه به روش های نوین و کاربردی، فصل جدیدی را در حوزه حمل و نقل عمومی در شهر خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: در حال حاضر اصلاح معابر و رسیدن به استانداردهای نسبی در سطح شهر جزو اولویت های اول مدیریت شهری و سیاست های شورای شهر است که با همکاری راهور می‌توان به تحقق این مهم سرعت بخشید.

رحیمی ضمن مطلوب برشمردن برگزاری همایش های حمل و نقل، گفت: امید است در دوره ششم شورا با همت مضاعف کارشناسان، بتوانیم سطح استاندادها و ایمنی جاده های داخل شهری را ارتقاء دهیم.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر کرج اضافه کرد: خواسته بنده به عنوان نماینده مدیریت شهری، تبادل نظر و افزایش همکاری میان مسئولان جهت کاهش آسیب های اجتماعی است.
https://sedayesanatgar.ir/vdchtkn-d23nk.ft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما