کد مطلب : ۸۲۷
plusresetminus
  نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: ضرورت دارد که برای توسعه صادرات بویژه گسترش همکاری ها با کشورهای همسایه، تسهیلات و حمایت های لازم را از تولید کنندگان داشته باشیم.
تولیدات با کیفیت البرز قابلیت صادرات به نقاط مختلف دنیا را دارند
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، مجتبی عبداللهی در جلسه اقتصادی استان که روز پنجشنبه با حضور معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، ضمن تسلیت ایام عزاداری ماه محرم، افزود: استان البرز سرشار از ظرفیت های بالقوه است که برای بهره برداری از آنها باید برنامه محور و دقیق اقدام شود.
وی ادامه داد: البرز از سوی مقام معظم رهبری به ایران کوچک لقب گرفته از این رو با رنگین کمانی از اقوام ایرانی با انسجام و همگرایی به فرصتی در مسیر توسعه استان تبدیل شده اند.
عبداللهی گفت: در این استان ۱۲ شهرک صنعتی خصوصی و دولتی، ۱۷ لکه صنعتی با ۳ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی که از این تعداد ۱۵۰ واحد، برند ملی محسوب می شوند.
وی با بیان اینکه بزرگترین شهرک صنعتی کشور در شهرستان اشتهارد مستقر است، افزود: این استان در بسیاری از تولیدات اثرگذار، رتبه نخست کشور را دارد که قطب تولید ماکارونی، ۷۰ درصد تامین و تولید داروی ساخت داخل در کشور، رتبه اول تولید مواد غذایی و قطعات خودرو و... از جمله آنها است.
استاندار البرز گفت: بر این باور هستم که با توجه به کیفیت تولیدات در کشور، صادرات روند مطلوبی ندارد بنابراین باید برنامه ریزی ویژه ای برای این منظور صورت گیرد.
وی افزود: استان البرز تولیدات ارزشمندی در حوزه های مختلف دارد و بخصوص در بخش دانش بنیان که مد نظر مقام معظم رهبری در شعار سال بوده، می تواند برای کشور تاثیر محسوسی داشته باشد.
عبداللهی گفت: این استان ظرفیت های فراوانی دارد که در راستای سیاست های دولت محترم سیزدهم با اهداف و برنامه ها همگام باشد.
وی افزود: ضرورت دارد که برای توسعه صادرات بویژه گسترش همکاری ها با کشورهای همسایه، تسهیلات و حمایت های لازم را از تولید کنندگان داشته باشیم.
https://sedayesanatgar.ir/vdcak0na149nu.5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما